INTELIGENTNY DOM
Inteligentny dom dostępny dla każdego.
W celu polepszenia komfortu życia i ułatwienia dostępu do najnowszych technologii. Nasze usługi ukierunkowane są na zmniejszenie wykorzystania energii i wspólne dążenie do redukcji kosztów związanych z eksploatacją naszych lokali: mieszkań, domów, sklepów oraz innych nieruchomości.
Współczesny dom posiada wiele nowoczesnych urządzeń czy instalacji tj. system alarmowy, kocioł lub inne źródło ciepła, rozbudowane oświetlenie, wentylacja, żaluzje z napędem czy nawet inteligentny sprzęt AGD. Obsługujemy te wszystkie urządzenia oddzielnie.
W inteligentnym domu niemal wszystkie sprzęty i urządzenia włącza się w jeden system, który odpowiednio zaprogramowany reaguje bez udziału człowieka.
ŻYJ KOMFOROTOWO

INTELIGENTNY DOM, DOPASUJE SIĘ DO TWOICH POTRZEB

Intuicyjne zarządzanie

Inteligentny dom powinien być projektem przemyślanym, nie zalecamy pośpiechu przy jego realizacji i już na wstępie określić oczekiwania wobec inteligentnego domu.
Zajmiemy się całym procesem, doradzimy Państwu najlepsze rozwiązania dostosowane do oczekiwań i budżetu.
DLACZEGO WARTO POSTAWIĆ NA INTELIGENTNE ROZWIĄZANIE?
Inteligentne rozwiązania to nie tylko wygoda, to również realne korzyści

BEZPIECZEŃSTWO

▶ symulacja obecności odstraszy włamywaczy
▶ w przypadku zalania czy innej awarii, system odetnie dopływ wody, gazu itp.
▶ gdy pada deszcz, system zamknie okna o których zapomnieli domownicy

WYGODA

▶ programowanie scen
▶ automatyczne podlewanie ogrodu
▶ obsługa głosowa
▶ podnoszenie rolet, zsynchronizowane z budzikiem

OSZCZĘDNOŚĆ

▶ gdy opuszczasz dom, wybrane odbiorniki są wyłączane
▶ ogrzewanie pracuje tylko wtedy kiedy chcesz
▶ pralka czy zmywarka, może pracować w godzinach używania niższej taryfy
▶ automatycznie opuszczane rolety które chronią przed zbyt szybkim wyziębieniem domu

ELEMENTY STERUJĄCE
Dzięki mnogości dostępnych produktów współpracujących z systemem KNX, możliwy jest wybór od tradycyjnych wyłączników poprzez nowoczesne wyłączniki do tych najbardziej designerskich. W przypadku budżetowego inteligentnego domu, stosujemy wyłączniki tradycyjne z maksymalną ilością 6-ciu funkcji w 1 przycisku oraz urządzeń do wizualizacji i sterowania ogrzewaniem.
Tradycyjne wyłączniki i systemu KNX bez wyświetlacza
Tradycyjne wyłączniki - dla inteligentnego budynku nie jest to rozwiązanie zalecane, ponieważ niezbędna jest instalacja wielu wyłączników, natomiast jest możliwe ich wykorzystanie.

Wyłączniki systemu KNX bez wyświetlacza - cechują się mnogością funkcji oraz ilości przycisków na jednym wyłączniku. Jeden wyłącznik może posiadać od 2 przycisków do nawet 10 przycisków zajmując przy tym niewiele miejsca.

Wyłączniki systemu KNX z wyświetlaczem
Wyłączniki systemu KNX z wyświetlaczem - wyświetlacze przy takich przyciskach posiadają rozbudowane możliwości informujące użytkownika o poziome natężenia oświetlenia, wartości nastawy temperatury, dacie i godzinie. Z reguły te wyłączniki pozwalają na dokładną regulację poziomu temperatury w danym pomieszczeniu.

Wyświetlacze dotykowe
Wyświetlacze dotykowe - występują w wielu rozmiarach, mogą być wielkości 1 tradycyjnego wyłącznika ok. 1,8 cala lub większe 7-mio i 10-cio calowe

Inne urządzenia zewnętrzne
Inne urządzenia zewnętrzne - komputery, smartfony, tablety tymi urządzeniami możemy połączyć się z systemem oraz jego wizualizacją tylko w miejscach w których mamy dostęp do Internetu, a system został przygotowany do zdalnego sterowania.
JAK TO DZIAŁA W PRAKTYCE
W przypadku normalnej instalacji, gdy ktoś próbuje się włamać do naszego domu (co wykryje czynnik ruchu), sygnał jest wysyłany do centrali. Wtedy włącza się sygnał dźwiękowy, a centrala wysyła ochronę bądź kontaktuje się z właścicielem budynku.
Jak to wygląda w przypadku inteligentnej instalacji?
▶ W inteligentnym domu na sygnał z danego czujnika zareagują również pozostałe urządzenia np. oświetlenie, rolety itp. Gdy system zauważy, że dzieje się coś niepokojącego rolety zostaną opuszczone, a w domu i w ogrodzie włączy się oświetlenie.
Co jeszcze?
▶ Gdy nikogo nie ma w domu system dopasowuje się do sytuacji, wyłączane są światła. Gdy natomiast wejdziesz do pokoju, światła się włączą.
▶ Wentylacja pomieszczeń gdy nikogo w nim nie ma. Automatyka ogranicza ogrzewanie i wymianę powietrza.
▶ Gdy po ciężkim dniu wracamy do domu i mamy ochotę napić się filiżanki ciepłej kawy, automatyka w inteligentnym domu gdy wykryje w pobliżu smartfona właściciela może ci przygotować Twoją ulubioną kawę.
▶ Do instalacji można wpiąć inne urządzenia AGD tj piekarnik, pralkę, zmywarkę.
To i wiele więcej może być w zasięgu Twojej ręki, a to jak tym będziesz zarządzać zależy tylko od Ciebie i Twoich wymagań.
SYSTEMY INTELIGENTNYCH DOMÓW I ICH KOSZTY
Na rynku jest wiele rozwiązań pod względem inteligentnych domów, natomiast większość systemów z wyższej półki nie różni się ceną, ale możliwościami. Podstawowe różnice to:
  • sposób komunikacji przewodowy jak KNX oraz komunikacja bezprzewodowa.
  • sensory ścienne w systemie KNX nowoczesne włączniki, w innych systemach mała gama produktów lub wykorzystanie klasycznych włączników